środa, 30 października 2013

Niewiarygodne przygody pingwinów z Madagaskaru


Codziennie o godzinie 19 na Pulsie i na Nickelodeon zwariowane pingwiny dokazują.☺
Kowalski - szalony naukowiec, Rico - najśmieszniejszy z nich, Szeregowy - najczulszy, Skipper - zwinny dowódca.Uwielbiamy wspaniałego króla Juliana -"wielbcie mnie ".
Warto oglądać Pingwiny ze względu na  rozbawiające teksty.
Czy twój ssaczy móżdżek tego nie ogarnia?! Nie kompromituj się swoim ciemniactwem, oglądaj Pingwiny! To tylko mała próbka...

czwartek, 24 października 2013

Na ratunek świata w przyszłości

Film pt. "Piąty element" reżyserii Luc Besson opowiada o przygodach taksówkarza Korbena Dallasa (Bruce Willis). Akcja filmu rozgrywa się w oddalonej przyszłości. Film ten jest przepełniony efektami specjalnymi ,za które jest odpowiedzialny zespół  z firmy Digital Domain, która zajęła się także efektami w "Titanicu".


Film kręci się w okół poszukiwania czterech elementów, gdyż pewnego dnia na granicy (między naszą ,a inną galaktyką) rozbił się statek Mondoshawanów, na którego pokładzie znajdowały się te elementy. Znajdował się na nim także tytułowy piąty z nich. Niestety o elementy te ubiegał się również nie jaki Zorg (Gary Oldman ), który ma aspiracje ,aby zawładnąć światem za ich pomocą, jednak nie wie on o piątym elemencie. Na szczęście władze wcześniej dostały się do kamieni (elementów). Znaleźli oni też jedynie cześć piątego kamienia. Rozwinięta nauka pozwoliła im na to ,aby go ożywić. Była to kobieta idealna (po ożywieniu) ,ale niezwykła. Nadzwyczajnie silna W trakcie filmu dowiadujemy się, że nazywa się Leeloo (Milla Jovovich). Wydostała się z siedziby, w której ją przetrzymywano i uciekła. Wtedy trafiła na Korbena... 

W dalszym ciągu wiele się dział. Gorąco zachęcam do obejrzenia tego filmu. Naprawdę warto!

źródło: http://m.natemat.pl/8c71a7344db6c911d9e828760f1bdcc2,641,360,1,0.jpg

Pozdrawiam Ania.;)

środa, 23 października 2013

Pojedynek: Książka vs. Film

Jak moja koleżanka wspomniała w ostatnim poście został przeprowadzony "pojedynek" pomiędzy książką, a filmem. Co lepsze? Sami zdecydujcie. :) Co przemawia za filmem:
-jest lepszy dla ludzi bez wyobraźni,
-wszystko z książki jest zawarte w dwugodzinnym filmie,
-podczas oglądania filmu można wykonywać inne czynności,
-człowiek bardziej się męczy podczas czytania książki,
-film jest ekologiczny,
-przy filmie pracuje więcej osób dzięki czemu jest więcej osób zatrudnionych,
-filmem możemy się "podzielić",
-film pobudza więcej zmysłów np. słuch,
-książkę łatwiej i szybciej zniszczyć,
-film można również przenosić na różnych urządzeniach elektrycznych np. tabletach,
-małe dzieci nie umieją czytać.
Zdecydowaliście już? Film, czy może jednak książka? ;) Wiem, to trudna decyzja, ale i książka, i film mają swoje plusy i minusy. Prawda? Podczas trwania tej bitwy nikt nie ucierpiał. Wręcz przeciwnie. Bardzo dobrze się bawiliśmy! Do następnego posta!

czwartek, 17 października 2013

Pojedynek: Książka vs. Film.


Cześć, jak już pewnie wywnioskowaliście z tytułu mojego posta, napiszę dla was argumenty na udowodnienie tego, że książka jest lepsza od filmu. Oto i one:
- Gdyby nie zostały stworzone książki, to niektóre filmy nie mogłyby istnieć (filmy na podstawie książek); 
- W książce jest wiele rzeczy wyszczególnionych i opisanych, a w filmie często pomija się takie opisy;
- Książkę można zabrać wszędzie, a telewizora nie; 
- Gdy nie ma prądu, to ci nic nie przeszkadza, (można czytać przy latarce, świeczce itp.) a telewizor działa na prąd i nie obejrzysz filmu; 
- Książka jest stosunkowo tania i stać na nią wszystkich, a telewizor jest drogi (+ film lub abonament); 
- Telewizor jest nieekologiczny, ( pobiera dużą ilość prądu ) a książka jest ekologiczna (można ją odzyskać);
- Książka pobudza wyobraźnię, a film jest już stworzony i nie ma jak sobie czegoś wyobrazić, bo wszystko jest gotowo nagrane i odtworzone;
- Czytając książki rozwijamy swoją wiedzę i słownictwo, a na filmie słownictwo jest proste i każdy je zrozumie, w książce za to są wyrazy archaiczne (oczywiście tłumaczone);
- Telewizor jest szkodliwy: promieniuje, od niego bolą nas oczy. Jest szczególnie szkodliwy dla dzieci i osób starszych.
To są wszystkie argumenty moje i mojej grupy. Oczywiście tak jak wy tez lubię oglądać filmy. Jeśli miałabym wybierać między książką, a filmem, nie wiem, co bym wybrała. Pozdrawiam Was! :)

sobota, 5 października 2013

Tablica interaktywna - ciąg dalszy.

Hej, pamiętacie jak obiecałam Wam zdjęcie tablicy interaktywnej? Oto i ona! Dzieło naszej kochanej pani od matematyki! ;)

czwartek, 3 października 2013

Praca w bibliotece też może być niebezpieczna...

Każdy, kto myśli, że praca bibliotekarza jest absolutnie bezpieczna i nudna, powinien obejrzeć "Bibliotekarza", w którym Noah Wyle występuje w roli Flynna Carsena.

Flynn dostał pracę w bibliotece, w której przechowywane są legendarne artefakty. Pan Carsen poszukuje zaginionej włóczni, odkrywa tajemnicę kopalni króla Salomona, poznaje klątwę kielicha Judasza, eksploruje atramentowe serce.W każdej części Flynnowi ktoś pomaga. Razem z pomocnikiem musi się wykazać: rozwagą, mądrością, rozwagą, zwinnością i kreatywnością.

"Felix, Net i Nika, czyli polska seria o polskich nastolatkach"

"Felix, Net i Nika" to seria książek opisujących przygody troje nastolatków.
Felix to ekspert w dziedzinach technicznych, jest on zawsze przygotowany na każdą możliwą sytuację, nosi przy sobie latarkę, multitool (wielofunkcyjny scyzoryk) itp. W swojej piwnicy samodzielnie konstruuje niesamowite roboty. Net to niezbyt wysportowany, słaby chłopak. Charakteryzuję się ponadprzeciętną znajomością matematyki i informatyki. Potrafi wybrnąć logiczne z każdej sytuacji i zawsze wybiera najłatwiejsze rozwiązania. Nika jest bardzo rozwiniętą emocjonalnie dziewczyną, która ma pewne osobliwe zdolności. Bardzo lubi język polski oraz literaturę piękną.

W każdym tomie autor opisuje inne przygody. Pan Rafał Kosik piszę w sposób luźny używa bardzo nowoczesnych słów, dokładnie tak jakby sam był nastolatkiem. Z książki można się dużo dowiedzieć, ponieważ autor używa wielu trudnych słów, ale je tłumaczy.

Recenzja książki pt. "Chłopcy z placu broni''

"
"Chłopcy z placu broni" to książka, która wywarła na mnie ogromne wrażenie.
 Ta książka przedstawia niesamowitą przyjaźń, rycerskość, honor.
Bohaterowie: Czele, Gereb, Czonakosz, Rychter, Barabasz, Lesik, Kolney, Weiss, Boka, Nemeczek, Feri Acz.
Tytułowi bohaterowi - czyli chłopcy z placu broni - przeżywają różne przygody, między innymi obronę placu, który zaatakować i przejąć chce wroga drużyna - czerwone koszule. Czy obronią plac i czy zdobędą flagę zabraną przez dowódcę czerwonych koszul, czyli Feriego Acza?
Dowiecie się, jeśli przeczytacie.